הנה אתה! גם שאתה לא בפייסבוק.....

כיצד פייסבוק עוקבת אחרי ךמארק צוקרברג נראה לא נוח לענות על שאלות כיצד פייסבוק עוקבת אחריך כשאתה לא בפייסבוק. הלכנו לאתר של פייסבוק כדי לגלות בדיוק מה קורה.

במהלך עדותו במרתון בן יומיים(שנה שעברה) נראה מנכ”ל פייסבוק, מארק צוקרברג, לא נוח במיוחד לענות על שאלות בסיסיות לגבי האופן בו פייסבוק עוקבת אחר אנשים כאשר הם לא משתמשים בפייסבוק. במקרה שלא שמעתם, כן, זה נכון: פייסבוק יכולה לעקוב אחר הפעילות המקוונת שלכם גם אם אינכם מחוברים לפייסבוק.

הוא התפתל בחקירה מהסנאט רוג’ר וויקר: “היו דיווחים כי פייסבוק יכולה לעקוב אחר פעילות הגלישה באינטרנט של המשתמש גם לאחר אותו משתמש. התנתק מפלטפורמת פייסבוק. האם אתה יכול לאשר אם זה נכון או לא? ” שאל הסנאט וויקר.
“הסנטור, אני רוצה לוודא שאקבל את זה מדויק, כך שכנראה יהיה עדיף שהקבוצה שלי תעקוב אחר כך”, השיב צוקרברג, לפני שנלחץ ונתן תשובה לא שלמה.
החדשות הטובות הן שהתשובה לשאלתו של הסנאט וויקר אינה רק בדיווח – היא נמצאת באתר פייסבוק בקטע העזרה שלה. כך תוכל פייסבוק ללמוד על מה שאתה עושה באינטרנט גם כשאתה לא בפלטפורמה שלה.

פייסבוק עוקבת אחר פעילות הגלישה שלך באינטרנט באמצעות כפתור

אתה מכיר את כפתורי ה”אהבתי” של פייסבוק שאתה רואה ברחבי האינטרנט? הם עוקבים אחר פעילות הגלישה שלך בין אם אתה משתמש בפייסבוק או לא. באתר פייסבוק נכתב כי “אם אתה מחובר לפייסבוק ומבקרת באתר עם כפתור” אהבתי “, הדפדפן שלך שולח לנו מידע על הביקור שלך. “אם אינך מחובר או שאין לך חשבון פייסבוק וביקרת באתר עם כפתור” אהב “או תוסף חברתי אחר, הדפדפן שלך שולח לנו מערך מידע מוגבל יותר.”

להלן מה שפייסבוק אומרת שהיא עוקבת אחרי שאתה לא מחובר: “אנו מקבלים מידע על דף האינטרנט שאתה מבקר בו, התאריך והשעה ומידע אחר הקשורים לדפדפנים. אנו רושמים מידע זה כדי לעזור לנו לשפר את המוצרים שלנו.”

מסלולי פייסבוק מתי מבקר דפים מפרסמים באמצעות "פיקסל פייסבוק"

פיקסל פייסבוק היא חתיכת קוד שמשמשת אתרים לעקוב אחר הפעילות שלך ומדווחת את המידע בחזרה אל פייסבוק. כך מסבירה פייסבוק כיצד היא עובדת: “כשמישהו מבקר באתר שלך ונוקט פעולה (לדוגמה, קונה משהו), הפיקסל בפייסבוק מופעל ומדווח על פעולה זו. בדרך זו תדע מתי לקוח נקט בפעולה לאחר לראות את מודעת הפייסבוק שלך. תוכל גם להגיע שוב ללקוח זה באמצעות קהל מותאם אישית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *