אוטומציה בווצאפ בוטים ושירות לקוחות לעסקים

תוכן עניינים

מה זה בכלל אוטומציות בווטסאפ?

אוטומציות בווצאפ התחילו למעשה כבר ב-2018 עם שחרור ה-ווצאפ BUSINESS, שבו נראה לראשונה כי ניתן לעשות הודעות “ברוכים הבאים” שבא כל פעם שלקוח היה רוצה לקיים אינטרקציה מסויימת עם בית עסק, בית  העסק יכול היה לשלוח הודעה ראשונית עם פרטים כמו “קיבלנו את הפרטים מיד נתפנה ונציגינו יתפנו אליכם”
עוד ניתן היה (ועדיין) להגדיר שעות פעילות לעסק, ליצור הודעות מהירות וכד’. 
אבל עדיין הדבר הצריך עבודה ידנית לבעלי העסקים לחזור ללקוחות ולא היה ניתן לייצר ריכוזיות פניות שתאפשר לבעל העסק לחזור ללקוחות בצורה של “לידים” ובשנת 2019 ווצאפ (פייסבוק) פתחה גישה לעבודה עם ה-API שלה, הדרך רק התחילה בזמנו ולא היה קל כלכך לייצר בוטים לכל עסק, זה דרש המון אישורים ובעיות טכניות בדרך. 

היום (2022) ניתן לעבוד ישירות עם ה-API הרשמי של ווצאפ בלי בעיות אבל כמובן שלא חייב. 

מה ההבדל בין ווטסאפ רשמי ללא רשמי?

אז זה מתחלק לשניים:
1. עבודה עם ווצאפ רשמי זה אומר שפייסבוק/ווצאפ קיבלו את הבקשה שלכם לעבוד עם ה-API שלה וסיפקה לכם את ההרשאות לעבוד עם API ייחודי לכם שתוכלו לעבוד איתו, משמע, אף אחד לא “רוכב” לכם על העבודה, ואם תהינה פסילה היא תהיה אך ורק שלכם.

האם עדיף לעבוד עם ווטסאפ רשמי או לא?

אז התשובה הרשמית היא שכן, עדיף לעבוד עם ווצאפ רשמי. כמו שרשמתי כבר אתם אלה שמקבלים אישור לעבוד עם מספר הווצאפ שלכם. היום ישנם דרכים לעבוד עם מספרפ ווירטואלי לגמרי המשמש אותנו אך ורק לפעילות של שירות לקוחות, ואנו לא מחוייבים להחזיק מכשיר בשביל זה. 

ב-API לא רשמי “פיראטי” אנו חשופים להרבה יותר סיכונים לפסילת חשבון ווצאפ, ואנו חייבים תמיד מכשיר מחובר כדי לעבוד עליו. 

מה היתרון לעבוד עם בוט ווטסאפ רשמי?

אז רשמנו שהיתרון הוא כמובן זה אופן העבודה אבל גם היציבות של API רשמי גורמת לכל המנגנון בעסק לעבוד בצורה חלקה הרבה יותר, ובמידה ובנינו תהליך אחד בעסק בצורה נכונה התהליך הזה יעבוד ללא שום הפרעה כמעט כל אורך חיי העבודה עם הבוט. 

מה החסרון לעבוד עם בוט ווטסאפ רשמי?

בשונה מלעבוד עם API לא רשמי, API רשמי עולה לא מעט, ויש חוקיות מסויימת שאפשר לעבוד איתה, כמו עבודה עם טמפלייט, מה זה עבודה עם טמפלייט לשליחת הודעות? זה אומר שאנו מאשרים מול ווצאפ תבניות מסויימות של הודעות שאותם אנו שולחים כהודעה ראשונית ללקוח שלנו, וכל שליחה של טמפלייט עולה לנו כסף לפי המחירון אותו קבעה פייסבוק.
בנוסף על עלות שליחת הטמפלייט פייסבוק גם תגבה מאיתנו עלות פר כל הודעה שהלקוח שולח לנו, ולא משנה אם אנחנו שלחנו או הוא. 

אז כן זה אומנם חיסרון אבל לצד היתרונות המטורפים שיש בעבודה אוטומטית עם ווצאפ העלויות לעסק עם משניות ולא מורגשות לעומת היתרונות שניתן לנהל מוקדים שלמים על בסיס זה. 

איך מתחילים לעבוד עם בוט בווטסאפ רשמי?

כדי להתחיל לעבוד עם בוט ווצאפ רשמי יש ראשית לפנות אלינו, כדי לקבל הערכת מצב לגביי העסק, יש צורך לבדוק עם יש לעסק שלכם בפייסבוק אימות מה שנקרא business verification ורק לאחר קבלת אישור על המסמכים שפייסבוק דורשת יהיה ניתן לעבוד עם ה-API של ווצאפ. 

זה התהליך בקצרה כדי לאמת את העסק בפייסבוק בצורה נכונה, למה? כי כל פעם שהתהליך ייכשל מול פייסבוק, זה ייעקב עבורכם את התהליך בימים ואפילו שבועות, והנה דוגמא חיהשל לקוח שניסה לעשות זאת לבד:

איך נראה תהליך תקין של אימות העסק בפייסבוק?

1. יוצרים אפליקציה בפייסבוק:

 

2. בוחרים אפליקציה לעסק

 

3. נותנים סיבה ובוחרים שם

 

4. מזינים את פרטי העסק

פרטי העסק חייבים להיות מוזנים בדיוק בהתאם למה שרשום בתעודת העוסק מורשה/חברה, אחרת זה עלול להוביל לפסילות

 

5. מעלים את תעודת העוסק

חשוב לבחור שהשפה היא עברית כמובן, כי ככה מתבססת האלגוריתם שקורא את את המסמכים. 

 

5. מעלים מסמך של חשבון חשמל/ארנונה – חשוב שהוא יהיה בדיוק עם השם של העסק שלכם + הכתובת שלו.

 

6. בוחרים שאימות יהיה על הדומיין שלכם ברמת ה-BUSINESS MANAGER

 

ולאחר כמה ימים עד כמה שבועות זו התוצאה שנקבל:

האם בווטסאפ יכולים לחסום את הבוט שלי ?

כל פעולה שעלולה לעורר חשד על ווצאפ וזה לא משנה עם הבוט שלנו עם מהווצאפ הרשמי או לא יכולה לסכן את החשבון שלנו שהוא ייחסם לאלתר. משמע צריך להיות זהירים בשימושים שלנו. פייסבוק שונאת ספאם והדבר האחרון שהיא רוצה להספים את ווצאפ שכן העונש הרחקה שלה לא משתמע לשני פנים.  

האם ניתן לנהל מוקד או נציגי לקוחות תחת אותו מספר?

וודאי, אחד הדברים המדהימים בעבודה עם בוט ווצאפ זה, שאפשר לעבוד על מספר אחד בלבד ולהתנהל ממשק ידידותי לניהול ההודעות שנשלחות אל אותו הווצאפ. 
נכון ווצאפ הוציא את גרסת הבטא שלהם לניהול מכמה מכשירים שונים, אבל עדיין דורש מכל אחד מהנציגים להתקין את הווצאפ על המכשיר שלהם ולהתנהל דרכו, שמה שניתן לעשות דרל בניית בוטים באוטומציה זה לתת גישה פשוטה ואינטרנטית או דרך אפליקציה יעודית לניהול ההודעות במספר הווצאפ. 

איך בוט בווטסאפ יכול להקל על ניהול העסק?

או אז כן אני יכול לזמר לכם על כל היתרונות המדהימים שיש לנו לתת לכם בניהול העסק שלכם באמצעות ווצאפ חכם. 

1. ניתן לנהל כמות נציגים בלתי מוגבלת על מספר אחד. 
2. ניתן להריץ בדיקות מדאטה בייס על לקוחות שרוצים לברר פרטים בחשבון שלהם (לדוגמא חברים בקופ”ח)
3. מערכת לניהול תורים/פגישות – ניתן לקבוע פגישות ביומן בצורה אוטומטית לגמרי מבלי להוציא את הלקוח מהווצאפ, משמע הבוט שואל את הלקוח לאיזו שעה הוא ירצה להיפגש, ואתם כבר תקבלו התראה + קישור לזום לשיחה עם הלקוח (או פיזית כן..)

4. שליחת תזכורות שבועית ללקוחות שלכם כל עדכונים, טיפים או מאמרים שאתם מפרסמים

5. בוט לחנויות איקומרס – בוטים שיודעים לסלוק ישירות מווצאפ, משמע להתחיל את מסע הקניות ולסיים אותו בווצאפ באמצעות בוט סופר חכם. 

6. בוט לחנויות פיזיות / מסעדות – בוט שיודע לקחת הזמנות בווצאפ, ולהתממשק לקופות המזון במסעדה שלכם או אם יש לכם חנות בגדים שאתם רוצים למכור את המוצרים שלכם דרך ווצאפ זה גם אפשרי!
7. השמיים הם הגבול (:

כמה עולה לבנות בוט רשמי בווטסאפ?

אז העלות הינה משתנה בהתאם לצורך, אבל בוט בסיסי לעסק שיודע לקבוע פגישות ללידים שלכם יכול להתחיל מעלות של 600 ₪ + מעמ לחודש + עלויות שליחת הודעות טמפלייט שדיברנו עליהם. 

רוצים לבנות בוט ווצאפ רשמי למותג שלכם? רוצים לראות דוגמא לבוט פעיל?

השאירו פרטים למטה ונסייע לכם בכל פרט בתהליך.